Η ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ πρόταση της ΕΛΜΕ Λάρισας για τους διορισμούς των πολύτεκνων εκπαιδευτικών
![](https://polyteknia.gr/wp-content/uploads/2015/04/larisa-sylpol.png)
Χαιρετίζομε την πρόταση της ΕΛΜΕ Λάρισας διότι αναγνωρίζει την αδικία που είχε γίνει απο την τότε υπ.παιδείας Διαμαντοπούλου (τη διώκτρια των πολυτέκνων).Ο διορισμός των πολυτέκνων εκπ/κων ήταν προς τη σωστή κατεύθυνση (επίλυση του Δημογραφικού στη χώρα μας – απέφερε νέες γεννήσεις) και οι συνέδελφοι πολύτεκνοι είχαν πιστέψει στη συνέχεια και στη συνέπεια της πολιτείας!
Πάγια θέση των πολυτέκνων είναι να διορίζονται οι πολύτεκνοι ως εκπ/κοί σε ποσοστό 20% όπως γίνεται και στον υπόλοιπο Δημόσιο τομέα!!
[pdfjs-viewer url=https://polyteknia.gr/wp-content/uploads/2015/12/λαρ-ελμε.pdf viewer_width=460px viewer_height=400px fullscreen=true download=true print=true openfile=false]